blog-image
13
Sep
Ako postupovať, aby došlo k zjednoteniu údajov na portáli Finančnej správy a pokladnicou ONLINE?
  • date-icon13.09.2019
  • blog-icone-Kasa
Pri riešení musíme vychádzať zo skutočnosti, že denná uzávierka nie je pri používaní pokladnice e-kasa klient povinná, resp. zákon ju pri tejto pokladnici nepozná, rovnako ako nepozná obchodný deň.
 
Z § 3 ods. 3 zákona č. 289/2008 Z.z. v zn. n. p. a aj nadväzne na vyššie uvedenú skutočnosť vyplýva, že vklad a aj výber je pri používaní pokladnice e-kasa klient potrebné v každom prípade vykonať, a vtedy bude podnikateľovi stav hotovosti sedieť.
 
Problém vzniká nastavením ORP, t. j. ponechaním dennej uzávierky, čo nie je na škodu, ale zároveň sa pokladnica vynuluje a túto informáciu nepošle do systému e-kasa.

Uvedené je spôsobené tým, ako je nastavená ORP, nemala by ukazovať nulu v pokladnici, ak to nezodpovedá stavu v systéme e-kasa a tak uvádza podnikateľa do omylu. Uvedené je spôsobené práve ponechaním dennej uzávierky.
 
Správne by mala pokladnica, ak sa teda po dennej uzávierke vynuluje, poslať do systému e-kasa výber v príslušnej sume alebo ak to neurobí pokladnica, podnikateľ je povinný vybrať hotovosť z pokladnice a do systému e-kasa zaevidovať výber.  

ODPORÚČANÉ

post-image
Hikvision AcuSense - kľúčové výhody
Čítať ďalej
post-image
Komfortné a ekonomické bývanie
Čítať ďalej
post-image
Kvalitné počítače za dostupnú cenu? Vieme,...
Čítať ďalej
post-image
AKTUALIZÁCIA zariadení ELCOM!
Čítať ďalej

PARTNERI

Dlhodobo spolupracujeme len s overenými partnermi a dodávateľmi, ktorí sú zárukou kvality a rokmi pôsobenia na našom trhu vedia nám i našim klientom poskytnúť cenné skúsenosti.

logo
Zaujímajú vás ďalšie informácie?
Kontakt